polska wersja językowa english version
Sprzęt

TECHNOLOGIE

Dalekowzroczność w rozwoju naszej działalności wyraża się dbałością o podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszej kadry inżynierskiej oraz wdrażanie nowoczesnych technik informatycznych, przez co stawia naszą firmę w czołówce podmiotów oferujących tak szeroką gamę produktów geodezyjnych jak również około geodezyjnych.
Rozwój technik pomiarowych wymusza nowatorskie podejście do typowych zagadnień geodezyjnych. Zastosowanie technologii GPS, skanerów 3D, niwelatorów cyfrowych wydatnie zwiększa dokładność pomiarów, podnosi bezbłędność i niezawodność eliminując czynnik ludzki, zwiększa spójność wyników poprzez skracanie czasu pomiaru. Automatyczna rejestracja wyników pomiarów i ich bezpośrednia transmisja do komputerów jest następnym etapem stosowania nowych technologii.
Aby przetworzyć dane otrzymane obecnych pomiaru stosujemy najlepsze informatyczne rozwiązania obecne na naszym rynku inżynierskim (Bentley Inc., Autodesk). Z uwagi na niestety nie wystarczające możliwości dostępnego na rynku oprogramowania dla szczególnych wymagań branżowych potrzebnych na polskim rynku, firma MADAR pojęła wysiłek w dostarczaniu własnych zaawansowanych technologii informatycznych w pełni zaspokajających potrzeby wysokorozwiniętej kadry projektowej i nadzorującej realizowanych zamierzeń.

1. TRIMBLE® VX™ Trimble VX unikalnym połączeniem instrumentu total station z dalmierzem bezlustrowym oraz kamery cyfrowej. Instrument jest tachimetrem robotycznym, co w praktyce sprowadza się do zadania warunków brzegowych pomiaru i oczekiwaniu na zakończenie cyklu pomiarowego. Aby otrzymać zadaną dokładność pomiarów ustala się z właściwą precyzją rozstaw oczek siatki pomiarowej. W celu kontroli wykonywane są cyfrowe zdjęcia obiektów, które pozwalają niezawodnie potwierdzić prawdziwość pomiarów. Łaczac zeskanowane dane 3D i technologie VISION Trimble ® VX™ Spatial Station dostarcza danych do jeszcze dokładniejszych opracowan. Obrabiajac uzyskane rezultaty w programie RealWork Survey™ można bardziej obrazowo zaprezentowac klientom czy też współpracownikom uzyskane dane pomiarowe. Powyższą technologię z powodzeniem stosujemy przy inwentaryzacji obiektów wielkopowierzchniowych (chłodnie kominowe, hale produkcyjne) oraz skomplikowanych sieci kablowych i rurociągów, w celu stworzenia modelów 3D umożliwiających ustalenie odkształceń, prowadzenia inwentaryzacji bądź projektowania.

Trimble


2.Tachimetry Trimble S6.

Seria tachimetrów S6 firmy Trimble umożliwiają 3 rewolucyjne możliwości:

1. MULTITRACK™ czyli śledzenie zwykłego pasywnego lustra, a nawet folii dalmierczej. Istnieje możliwość jednoczesnej pracy z kilkoma lustrami posiadającymi zamontowane urządzenia identyfikacyjne. Każdemu lustru należy wtedy przypisać inny numer identyfikacyjny, a oprogramowanie instrumentu pozwoli nam wybrać, które z nich chcemy w danej chwili śledzić.

2 MAGDRIVE™ nowoczesne napędy serwo, pozwalającą na szybsze i dokładniejsze niż kiedykolwiek wcześniej pozycjonowanie instrumentu. Zmiana koła zajmuje 3,2 s, a instrument może obracać się z maksymalną prędkością 115° na sekundę.

3. SUREPOINT™ zapewnia ochronę przed efektami zapadania się nóg statywu, efektami wstrząsów i niewłaściwej obsługi. Jeśli instrument zostanie wycelowany na punkt, a następnie wytrącony z tego położenia w wyniku np. zbyt mocnego przyciśnięcia klawisza lub niewielkiego zapadnięcia się nogi statywu, system automatycznie skoryguje nacelowanie. Technologia Autolock pozwala na w pół zrobotyzowany sposób pracy. Pomiary i rejestracja danych odbywają się po stronie instrumentu. Wersja Robotic oferuje te same zalety, co wersja Autolock, a dodatkowo pozwala na bardziej efektywne przemieszczanie przy tyczeniu i/lub pracę przy udziale jednej osoby mniej. Pomiar zrobotyzowany to nie tylko redukcja zatrudnienia i wzrost wydajności, to również zwiększona dokładność pomiarów i możliwość inicjowania, kontroli i rejestracji danych na mierzonym punkcie gdzie wszelkie błędy i odchyłki mogą być łatwo zidentyfikowane.

Połączenie funkcji Robotic z możliwością pomiaru bezlustrowego daje możliwość dalszego zwiększenia wydajności

Trimbles


3. Tachimetry elektroniczne Geodimeter serii 600 ROBOTICNapędzany serwomotorami najbardziej produktywny system pomiarowy rozbudowywalny do trybu śledzenia lustra Autolock i systemu stacji Robotic.
Serwo zwiększa efektywność pracy o 30%
Trimble 5600 wyposażony jest w dynamiczne czterobiegowe serwomotory dające zróżnicowaną prędkość obsługi, szybsze, precyzyjniejsze i bezbłędne celowanie. Serwo jest platformą automatyzacji pomiarów a wraz z rozbudową do zwiększania produktywności.

GDM


4. Tachimetry LEICA serii TPS 400 Perfekcyjne rozwiązanie
  • Pomiar z wykorzystaniem tachimetrów serii TPS400 nie mógłby być prostszy! Pionownik laserowy i libella elektroniczna pozwalają na szybkie ustawienie instrumentu i gotowość do wykonywania pomiaru. Leniwki „bez końca” i dokładny obiektyw firmy Leica o 30-krotnym powiększeniu precyzyjnie namierza każdy punkt. Zintegrowany elektroniczny pomiar odległości pozwala na wykonywanie pomiarów na plansze celownicze, pryzmaty a nawet na wykonanie pomiaru bezlustrowego do każdej powierzchni. Dokładność pomiaru odległości na lustro wynosi 2mm+2ppm
  • Leica TCR403/5/7Ultra - instrument z pomiarem lustrowym (IR) o zasięgu 3500m oraz z pomiarem bezlustrowym (RL) o zasięgu 1000m..
Instrumenty TPS400 wykonują pomiar bezlustrowy w sposób szybki i dokładny. Technologia PinPoint z dokładną widzialną wiązką lasera zapewnia najwyższy stopień celowania i dokładność pomiaru. Punkty niedostępne, jak np. naroża budynków, mogą być mierzone bez konieczności użycia dodatkowego sprzętu. Dodatkowo system dalmierza posiada wiele innych zalet takich jak bardzo wysoka jakość pomiaru i niezawodność nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Direct.dxf - Dzięki funkcji Direct.dxf dane mogą być odczytane bezpośrednio z instrumentu w formacie dxf i wczytane do programu AutoCad na PC bez żadnych pośrednich kroków. Współrzędne, kody i numery punktów mogą być zachowane w różnych warstwach. Plamka lasera - Łatwość w centrowaniu nad punktem dzięki pionownikowi laserowemu. Intensywność plamki lasera może być ustawiona krok-za-krokiem, aż do osiągnięcia widzialności nawet w krytycznych warunkach oświetleniowych. Czasochłonne centrowanie optyczne zostało wyeliminowane.

LEICA LEICA


5. Odbiorniki 5800 GPS Rewolucyjny odbiornik 5800 GPS łącząc pod jedną obudową dwuczęstotliwościowy odbiornik GPS, antenę, radio UHF, i źródło zasilania. Sprzęt jest tak wyważony, że łatwo się z nim przemieszczać trzymając go w jednej ręce, a waży jedynie 1,21 kg. Zaprojektowano go do współpracy z kontrolerem ACU™ lub TSCe™. Pozwala na kontrole pomiarów bez użycia kabli, dzięki zastosowaniu technologii bezprzewodowej o krótkim zasięgu- Bluetooth. Dzięki systemowi Trimble 5800 działanie odbiornika może być bardzo wszechstronne- sprzęt można skonfigurować jako ruchomy odbiornik lub jako stacja bazowa, przez co instrument jest w stanie sprostać zmienny warunkom pracy. Co więcej, posiada wewnętrzną kartę pamięci o pojemności 2MB, aby przechować dane pomiarowe do dalszej obróbki w trybie postprocessingu, równie jak informacje zgromadzone w trakcie wykonywania RTK. Bluetooth w Trimble 5800 współpracuje z określonymi sieciami telefonii komórkowej, które pozwalają które pozwalają na wykonanie całkowitych pomiarów RTK. Dodatkowo, wsparcie w postaci wykorzystania sieci GPRS dostępne w wielu sieciach GSM na świecie, pozwala na znaczniej efektywniejsze transfery danych w terenie- jesteś obciążony kosztem w zależności od ilości przesłanych danych, a nie od czasu jaki spędziłeś w sieci.

TRIMBLE TRIMBLE


SPSTrimble R8 GNSS - sensor przystosowany do odbioru jeszcze nowszego niż L2C sygnału satelitarnego jakim jest L5. Rozszerzona technologia R-Track umożliwia obsługę obydwu (L2C i L5) sygnałów zmodernizowanego GPS. W wyjątkowo lekkiej, niewielkiej i odpornej obudowie mieści się najnowocześniejszy na świecie odbiornik GPS ze zintegrowaną anteną, wewnętrzny radiomodem nadająco-odbierający lub modem GSM/GPRS, moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth, pamięć wewnętrzna i wydajne baterie litowo-jonowe. SPS GNSS może pracować zarówno jako odbiornik ruchomy (Rover lub Rover VRS) jak i jako stacja bazowa. Odbiornik posiada 72 kanałów do pomiarów: Glonass kod C/A na L1, L2C, pełną fazę sygnałów GPS L1/L2/L5 oraz EGNOS/WAAS. Obudowa wytrzymuje upadki z 2 metrowej tyczki, a odbiornik jest odporny na incydentalne zanurzenie w wodzie na głębokość 1m (IP67).

TRIMBLE7. NIWELATORY CYFROWE - LEICA DNA

Pomiar bez wysiłku i błędów Niwelatory Cyfrowe Leica DNA mierzą i zapisują dane za jednym naciśnięciem przycisku. Mierzy się odczyt z łaty, odległość - po czym wylicza dokładną wysokość punktu. Zalety: żadnych odczytów z łaty, żadnych zapisków w dziennikach, żadnych obliczeń ręcznych Niwelatory cyfrowe Leica DNA10 i DNA03 pokrywają w całości spektrum potrzeb w zadaniach niwelacyjnych. Zadania te wykonuje się tym łatwiej, iż w niwelatory te wbudowano praktyczne oprogramowanie, duży wyświetlacz i klawisze alfanumeryczne, dzięki tym zaletom niwelator jest bardzo produktywnym narzędziem do codziennej pracy geodetów. Doświadczenie pokazuje, że w porównaniu z konwencjonalną niwelacją dzięki niwelatorom cyfrowym Leica możesz zaoszczędzić do 50% czasu. Czynnikami najbardziej wpływającymi na przyspieszenie pracy to szybki pomiar i przesył danych na nowoczesnych kartach pamięci.

NIWELATOR-CYFROWY


MADAR SPÓŁKA Z O.O.    30-418 KRAKÓW    UL. ZAKOPIAŃSKA 9    TEL: 012 260-11-25    FAX: 012 260-11-26    PWMADAR@PWMADAR.PL